Jdi na obsah Jdi na menu

Fotokniha Saal Digital CZ

3. 5. 2018

Druhá recenze v životě a opět na firmu Saal Digital CZ. Tentokrát nastala jediná drobná změna, místo fotosešitu mám v rukou fotoknihu, tedy pevná vazba. Na výběr jich tam měli opravdu hodně, nakonec jsem si vybrala takovou, která akorát postačí na pár fotek a něco málo textu.

Také jsem už věděla, co zhruba můžu očekávat a tak jsem si zvolila malinko jiné písmo, ale úpravu fotek - rámeček a stín - jsem si zvolila stejnou. Efekt dřeva jsem vyměnila za asi efekt tkaniny, sama si nejsem jistá. A jako bývá u mě zvykem ladila jsem pozadí listů do hněda.

Na první pohled opět naprosto bez chybičky, na druhý pohled mě trochu rušit požitek z knihy ten žárový kód, co ale musím ocenit, že je opravdu malý, na první pohled snadno přehlédnutelný.

Trochu mě mrzí, že na titulní a zadní straně jsou fotky neostré, přestože mi program (Saal Designer) tvrdil, že jsou fotky ve výborné kvalitě. Při detailním pohledu ale nejsou tak ostré, jako ze zradlovky (ano, vím, možná nesmysl porvnávat).

Opět jsem fotky na titulní i zadní straně zvolila v sépiových odstínech - tentokrát ale vynikly lépe, než na imitaci dřeva.

Samotné listy uvnitř knihy mě překvapily svou pevností - mnohem pevnější jak u fotosešitu (pokud si někdy v budoucnu budu nechávat vytisknout fotky, ať jako portfolium, nebo prostě jen tak, určitě zvolím pevnou vazbu).

Barvy fotek jsou hezké, tak jak je vidím opět na monitoru, i když jsem tentokrát nevolila barevně přesycené fotky.

Textura srstí, papíru, pera, jehličí atd. je detailní a to i na černobílých fotkách, kde by se to dalo ošidit.

Použila jsem i nepovedené fotky, kde jsem jednu slečnu vyfotila do žluta - chudák vypadá, jak se žloutenkou! - k tomu jsem si napsala poznámku, že i to se může stát se špatně nastaveným fotoaparátem, nu a oni tu nezdravě žlutou zachovali. Pro mě to je plus, i když pro jiné nemusí, někdo očekává, že jejich fotky ještě budou doupravovat. Já osobně jsem ráda, že to nedělají, fotoknihu jsem pojala jako mé vzpomínky, jako porovnání, jak jsem se zlepšovala či zhoršovala, a k tomu zkrátka patří i špatné fotky.

Vazba jako taková se zdá být vskutku pevná, rohy ostré - jen tak se asi nepomačkají.

Přiznám se, snažila jsem se najít nešvar, ale nepovedlo se. Snad jen ten jejich program (Saal Designer) by snesl pár úprav, příjde mi někdy až moc složitý, človek se snadno uklikne.

Ale výsledný produkt je opravdu povedený. Aspoň za mě.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Fotokniha Saal Digital CZ - Má cesta fotografa

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář